قیمت دیوار گچی

قیمت دیوار گچی : برای انتخاب مصالح مناسب به منظور اجرای تیغه و دیوار به عوامل مختلفی همچون قیمت مصالح , عایق صوت و گرما ,  وزن دیوار , سرعت و سهولت اجرا از مهمترین عوامل قیمت تمام شده ی دیوار نصب شده اناده نقاشی می باشند. قیمت دیوار های پیش ساخته گچی تقریبا متناسب و برابر با سفال و آجر می باشد و از این نظر جز ارزانترین گزینه های موجود در بازار برای تیغه چینی های داخلی می باشد. ولی باید توجه داشت که قیمت تمام شده و آماده نقاشی اجرا شده به وسیله پانل گچی از قیمت تمام شده دیوار آجری و سفالی بسیار پایین تر است و از نظر قیمت تمام شده به طور قطع به یقین ارزان ترین دیوار اماده داخلی در صنعت ساخت و ساز می باشد .

حذف مرحله گچ و خاک و سهولت و سرعت اجرای بسیار بالا باعث شده و آماده نقاشی ۳۰ تا ۵۰ درصد به صرفه تر و پایین تر از انواع مصالح دیگر می باشد. علاوه بر قیمت مناسب پنل های گچی از لحاظ عایق صوت و گرما و وزن پایین کاملا مطابق با استاندارد می باشد . عایق صوت و گرمایی دیوار پیش ساخته سبک گچی با ضخامت ۸ سانتی متر با یک دیوار سفالی به ضخامت ۱۲ سانتی متر برابر می باشد ضمن این که وزن پنل های نصب شده و اماده نسبت به دیوار اماده سفالی گچ و خاک و سفید شده یک سوم می باشد.

وزن یک متر مربع و قیمت دیوار گچی نصب شده و آماده نقاشی حدودا ۵۰ کیلیوگرم می باشد در صورتی که دیوار اماده سفالی گچ و خاک و سفید شده تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم می باشد همچنین ابعاد بزرگ پنل های گچی و کام و زبانه های موجود روی پانل ها باعث سرعت و سهولت اجرای حداقل ۲ برابری نسبت به تیغه های دیگر می شود به صورتی که استاد کار می تواند تا ۵ متر مربع در طول روز نصب انجام دهد و اما در بازار ایران انواع مختلف دیوارهای گچی با قیمت های متفاوت موجود می باشد . که به اختصار در ادامه توضیحاتی در مورد انواع و قیمت پانل گچی دیواری و کاربرد آنها داده می شود.

در ساختار بعضی از دیوار های گچی از سبک دانه یا پکه و حتی فوم یونولیت استفاده شده است که قیمت بالاتری نسبت به قیمت دیوار گچی معمولی دارد سبک دانه و یا فوم موجود در پانل گچی دیواری باعث سبکی بیشتر و عایق بهتر گرما و صدا می شود در مقابل دیوار های گچی معمولی سوراخ دار از لحاظ عایق بهتر از دنل های توپور می باشد و تقریبا برابر با دیوارهای گچی فوم دار یا سبک دانه ای می باشد ضمن اینکه امکان سیم کشی از داخل سوراخ ها وجود دارد و قیمت مناسب تری نسبت به قیمت دیوار پیش ساخته گچی داخل منزل فوم دار دارد در مواردی که نیاز به استحکام زیاد می باشد و حتی از پانل های گچی داخل پانل ها الیاف و یا مواد افزودنی استحکام دهنده و یا گچ های گیپسون در ساخت و قیمت دیوار گچی استفاده می شود که قیمت بالاتری نسبت به سایر پنل ها دارد

همچنین در بعضی موارد از مواد افزودنی ضد آب کننده و یا گچ های ضد آب در قیمت دیوار گچی استفاده می شود که مناسب برای مکان های مرطوب می باشد و قیمت بسیار بالایی دارند.

در نهایت برای کاهش قیمت تمام شده ی دیوار های داخلی توصیه می شود از پنل های گچی با جنس معمولی استفاده شود زیرا از لحاظ عایق گرما و صدا – وزن – استحکام کاملا مطابق با استاندارد های ساختمان سازی می باشد و همچنین توصیه می شود دیوار مورد نیاز خود را مستقیما از تولید کننده تهیه فرمایید در مواردی مشاهده می شود که قیمت فروش دیوار های پیش ساخته گچی تا ۲ برابر بیشتر از قیمت درب کارخانه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست